صفحه نخست  صفحه اصلی دانشگاه  گالری |  ارتباط با ما  | اطلاعات تماس
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان)
کسب رتبه Q1 توسط مجله «بازیافت مواد آلی در کشاورزی» دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از کسب جایگاه علمی Q1 مجله بین‌المللی بازیافت مواد آلی در کشاورزی این واحد دانشگاهی در میان مجلات برتر Scupos خبر داد.

دکتر پیام نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در اصفهان، اظهار کرد: مجله Journal of Recycling of Organic Waste in Agriculture دانشگاه آزاد اصفهان به جایگاه Q1 مجله‌های برتر Scupos ارتقا یافت که تنها هشت مجله ایرانی این رتبه را دارند و به لحاظ SJR جایگاه این مجله، رتبه چهارم است.

وی افزود: موضوع تخصصی مجله، یکی از موضوع‌های کلیدی موردنیاز کشور یعنی بازیافت مواد آلی و فاضلاب برای استفاده مجدد در کشاورزی و افزایش بهره‌وری منابع آلی است که البته در هر شماره معمولاً مقالات چاپ‌شده متعلق به نویسندگانی از کشورهای اروپایی، آمریکای لاتین، آسیای شرقی و کشورهای آفریقایی است که این مجله را به‌عنوان محل ارائه دستاورد خود انتخاب می‌کنند.

مدیر مسئول مجله Journal of Recycling of Organic Waste in Agriculture دانشگاه آزاد اصفهان کسب این رتبه را افتخار بین‌المللی دیگری برای این این واحد دانشگاهی دانست و ادامه داد: این مجله از سال 2012 شروع به چاپ منظم مقالات کرده که در ارزیابی سال 2021 Scimago، به سطح اول یا Q1 یعنی 25 درصد بالای این رتبه‌بندی دست‌یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اصفهان با بیان اینکه این مجله از سال 2012 تا 2019 به‌صورت مشترک توسط این دانشگاه و ناشر بین‌المللی اشپرینگر و از سال 2020 توسط این واحد دانشگاهی چاپ و منتشر می‌شود، مطرح کرد: این مجله دارای رتبه علمی پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و 23 پایگاه استنادی معتبر در دنیا مثل SCOPUS(Q2)، AGRICOLA، DOAJ و ... نمایه می‌شود.

دبیر هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: ثبت مقاله در این مجله که ژورنالی بین‌المللی درمورد بازیافت مواد آلی در کشاورزی و یک مجله Open access و Double-blind peer-reviewed است رایگان بوده و هزینه‌های چاپ و پردازش مقاله برای همه نویسندگان توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) پشتیبانی می‌شود.

نجفی اضافه کرد: اهداف مجله بین‌المللی بازیافت مواد آلی در کشاورزی شامل استفاده مجدد از پساب و پسماندهای جامد در کشاورزی، استفاده از پسماندهای آلی همانند کمپوست، راه‌های کاهش استفاده مجدد و بازیافت پسماندهای آلی، تأثیرات اجتماعی و اقتصادی کاهش استفاده مجدد و بازیافت پسماندهای آلی در کشاورزی، روش‌های افزایش آگاهی عمومی در مورد بازیافت و استفاده مجدد از پسماندهای آلی در کشاورزی، استفاده از پسماندهای آلی در تغذیه حیوانات و طیور، کمپوست پسماندهای غذایی شهری است.

وی با قدردانی از تمامی همکارانی که برای دستیابی به اهداف مقدس دانشگاه تلاش می‌کنند، موفقیت حاصل را نتیجه تلاش جمعی همکاران اجرایی مجله به‌ویژه حسین پورمقدس و فریدا ایرجی دانست.

تاریخ:
1401/02/25
تعداد بازدید:
436
منبع:
طراحی و توسعه در اداره وبومتریک و امور وب سایتهای دانشگاه - کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) می باشد.
Powered by DorsaPortal